Свещеници обсъждат християнската просвета в училищата

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
10:19 / 20.02.2008
1002
Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай организира Епархийска свещеническа конференция утре в Салона на Пловдивската света митрополия /в двора на храм "Света Петка"/. 

Конференцията ще бъде посветена на темата за християнската просвета сред децата и младежта в българското училище.  Митрополит Николай ще запознае духовенството от Пловдивска епархия с предприетите от Светия Синод действия за въвеждане на Православно вероучение в българското училище. Владиката ще разясни изработената от Светия Синод Концепция за въвеждане на предмет Религии. Ще бъде споделен опита от провежданите занятия в Пловдив, където само през втория учебен срок са се записали 1200 деца от 1 и 2 клас. Негово Високопреосвещенство ще даде необходимите указания за синхрон в действията в това отношение в цялата Пловдивска епархия.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
В Пловдив започна един от най-големите фолклорни фестивали в Бълг...
Вековна културна традиция от Гърция се пренася в Пловдив
Мила Павлова: Имаме планирани концерти в Пловдив за години напред...
С благодарности, усмивки, шампанско и много аплодисменти МГ-Плов...
Учениците от "Никола Вапцаров" ще представят Пловдив на република...
Искат да възродят емблематично пловдивско кино


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).