Строителят Тодор Коев на косъм от смъртта след зверски побой

23906
11

Незивестни мъже са пребили жестоко пловдивския строителен предприемач Тодор Коев, съобщи районният прокурор Гергана Мутафова, цитирана от БТА.
Нападателите, облечени със сигнални жилетки на комунални работници, пресрещнали 52-годишния Коев пред "Каса де Куба" на бул. "Васил Априлов", където той пиел всеки ден сутрешното си кафе.
Мъжете започнали да налагат Коев с метални пръти и му нанесли сериозни травми по главата и тялото. Пострадалият е бил откаран в тежко състояние в УМБАЛ "Св. Георги". Направена му е операция и животът му е вън от опасност. 
След като дошъл в съзнание, Коев разказал на следователите, че бил нападнат в гръб и не разпознал биячите.
Една от възможните версии за нападението е неуредени финансови отношения. 
Фирма "Коев" на пострадалия предприемач се занимава със строителство на жилищни и обществени сгради, тя има сертификат и за изграждане на пътища.
През 2007 г., в края на мандата на пловдивския кмет д-р Иван Чомаков, компанията получи с конкурс общински парцел от 12 дка в жилищен район "Тракия".

Инвеститорът взе терена без заплащане, а условието бе да построи голям жилищен комплекс и да предостави на общината 17 процента от застроената площ.
Заради кризата, проектът бе замразен, а впоследствие договорът бе разтрогнат.

През 2009 година фирма "Коев" спечели конкурса за изграждането на новия терминал на летище "Пловдив" с оферта за 11 млн. лева.

Бизнесменът е участвал в конкурси за строителство на лаборатория, за казино с магазини в Свиленград и за сграда до Централна поща в Пловдив. Един от проектите му е за хотел и жилищен комплекс до стадион "Лаута".

Виж коментарите (11)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).