Стая на добротата откриха в "Прослав"

3858

В присъствието на кмета на район "Западен" Димитър Колев и Знеполския епископ Арсений в ОДЗ "Боряна" в квартал "Прослав" беше официално открита Стая на добротата. 

В нея децата ще се запознават със Светото писание и основните християнски добродетели. Инициативата се осъществява с дейното съдействие на кмета на района, Пловдивската митрополия и Районния инспекторат по образование в града.

66 деца са се записали в своеобразното обучение. Веднъж месечно те ще бъдат напътствани в християнските ценности от отец Пантелеймон, който служи в храм "Свети Климент Охридски". Районният кмет Димитър Колев заяви, че инициативата стартира във всичките 8 детски градини в "Западен", като за обучението вече са се записали 300 деца. 

"Това, което правите, е радост както за вас, така и за Бога", заяви в словото си пред родителите Знеполският епископ Арсений. 

"Нека не забравяме, че добротата е преди всичко рожба на любовта и обичта", допълни той като припомни думите на Исус Христос "Оставете децата да дойдат при мен". 

След официалното откриване епископ Арсений подари на ОДЗ "Боряна" икони на Света Богородица и Исус Христос, които бяха приети от директорката Станислава Бекярова. Децата пък получиха своите първи книжки и икони на Божията майка. 

От своя страна кметът на район "Западен" Димитър Колев благодари на Пловдивска митрополия в лицето на Негово високопреосвещенство митрополит Николай, на кмета на Пловдив Иван Тотев, на Районния инспекторат по образование и началника Иванка Киркова, както и на родителите, които прегърнаха с радост инициативата за започване на християнско обучение. 

Идеята за това малчуганите да опознаят християнските добродетели възниква в разговор между районния кмет Димитър Колев и Знеполския епископ Арсений по време на детски концерт за 1 юни пред храм "Свети Климент Охридски". 

Отец Пантелеймон сам предлага да води обучението и след като родителите приемат с ентусиазъм идеята, днес вече това е факт. Така с усилията на кмета на район "Западен" Димитър Колев децата от всички детски градини ще могат да участват в беседи със свещеници от енорията.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).