Спасяват паднало от гнездото бебе кълвач
Бебе кълвач падна днес по обед от гнездото си на дърво по бул. "Мария Луиза", близо до култова дискотека.
Ненаученото още да хвърка бебе беше приютено в стъкларското ателие наблизо, съседите веднага се обадиха в общинската дирекция "Екология", за да се предприемат спасителни действия.
"Предадохме сигнала на РИОСВ. Ако птичето не е пострадало, ще го върнем в гнездото, а ако има нужда от помощ, ще го откараме в спасителния център в Стара Загора", коментира главният експерт Йорданка Даскалова пред Plovdiv24.bg.