"Страшно беше", разказа пред репортер на Plovdiv24.bg Трендафил Маринов, собственик на апартамента в Пловдив, който изгоря през нощта на 6 януари, тази година. При инцидента пострадаха 7 души, а обитателите на жилището-младо семейство с две деца на 2 и на 8 години едва не загинаха.
"Около 3 часа през нощта синът ни събуди с писъци, че стаята, в която спи, гори. От вакуума, който се получи, огънят се разпространи из цялото жилище. Много трудно отворих външната врата, жена ми и децата стояха на прозореца, за да не се удушат", сподели още пострадалият. Причината за огнената стихия е отоплителна печка, тип "духалка", намираща се в детската стая.
От жилището на бул. "България" № 222 в кв. "Захарна фабрика" са останали само голи стени. Мазилката в апартамента изцяло е изгоряла, виждат се тухлите по стените. От имуществото на семейството е останал само един вече неработещ хладилник, полуизгоряла микровълнова печка и пералня, която по чудо е оцеляла и в момента пострадалото семейство се опитва да ползва.
Поради разрастване на огъня стените във входа на кооперацията също са почернели, а живеещите вътре се оказват в капан.
"Не можаха да слязат по стълбите и също бяха обгазени", разказа още Маринов. Поради преживяната силна емоция, той не можа да определи времето, за което семейството успява да се измъкне от горящото жилище и кога идват колите на пловдивската Пожарна.
Собственикът на апартамента допълни още, че преди време са инвестирали около 20 000 лв. за основен ремонт. Той благодари на хората, откликнали на трагедията и изпратили дрехи и пари в помощ на младото семейство. Досега мъжът, жена му и децата му са били при роднини, а от вчера плодивският бизнесмен Георги Гергов им е предоставил негово жилище, в което те да живеят, докато успеят да ремонтират изпепеленият апартамент.
Plovdiv24.bg призовава всички, които искат да помогнат на младото семейство, да заповядат лично на адреса, на който се намира опожареният апартамент!
Собственикът на изгорелия апартамент: Страшно беше!
© Plovdiv24.bg








avenger
на 11.01.2012 г.
Добре де,инвестирали са 20 000 лв в апартамента,а се топлят с духалка??? Климатик е по-изгодно,а и по-икономично и 1 идея по-безопасно.
Митко Ботевиста
на 10.01.2012 г.
Никога не оставяйте духалка дълго време включена и без надзор. Може да като нищо и у вас да направите пожар.
Петичката
на 10.01.2012 г.
Ако този човек беше циганин,щяха да се изредят сумати фондации,организации,държавни институции и прочие да помагат.Сега обаче помагат обикновените хора.Дано се отзоват повече хора.Да му е живо и здраво семейството!
Radka Poryazova - Atanasova
на 10.01.2012 г.
бълха го ухапала гергов,изкупи полувин българия
Мразя Папагали
на 10.01.2012 г.
милите хора ;[[
plovdiv_plovdiv
на 10.01.2012 г.
Не съм фен на Гергов, но браво това е много човешка постъпка.
shsh
на 10.01.2012 г.
Браво на Георги Гергов! Дано по-скоро се възстановят... тия духалки хич не са шега работа
myzrael
на 10.01.2012 г.
тия духалки са много скапани.Аз някой път я оставям така да си работи сама,ама по случайност както си бях в стаята и нещо взе да пращи.Поглеждам и виждам как вътре се е запалила тъпата духалка.Нищо не се подпали де защото си бях в стаята и я угасих навреме,ама ако ме нямаше?Никаква защита нямат пущинаците,ама пък топлят бързо
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!