Собствениците на пострадалите къщи с жалба до Общината: Чу се тътен като от земетресение!
Анна Пейчева, Стефан Делчев и Йордан Делчев В качеството си на собственици на
многофамилни жилищни сгради на улица "Рилски метох" 9 и 11 входират жалба до община Пловдив, научи Plovdiv24.bg.
В нея те споделят, че "на 14 февруари около 18,40 часа се чу тътен, наподобяващ земетресение и огромна скална маса от оломки полетя по скалния масим към къщите ни".
Ето за какво настояват те:
1. Безопасно контролирано отстраняване на остатъчните отломки от разрушилият се зид;
2. Обезопасяване на насипа по склона останал след разрушилият се зид и подронен изпод двете бетонни плочи, лети една върху друга;
3. Обезопасяване на постройката, находяща се в дворното място на факултета по биология и химия към ПУ, защото смятаме, че има реална възможност за срутване на остатъка от масива от пръст и камък, върху който е строена постройката;
4. Сътрудничество за предоставяне на финансова компенсация за отстраняването на понесени материални щети от институцията отговорна за стопанисването и конструктивната изправност
на срутилата се ограда.