Собствениците на пострадалите къщи с жалба до Общината: Чу се тътен като от земетресение!

3657
3

Анна Пейчева, Стефан Делчев и Йордан Делчев В качеството си на собственици на
многофамилни жилищни сгради на улица "Рилски метох" 9 и 11 входират жалба до община Пловдив, научи Plovdiv24.bg
В нея те споделят, че "на 14 февруари около 18,40 часа се чу тътен, наподобяващ земетресение и огромна скална маса от оломки полетя по скалния масим към къщите ни".
Ето за какво настояват те:

1. Безопасно контролирано отстраняване на остатъчните отломки от разрушилият се зид;

2. Обезопасяване на насипа по склона останал след разрушилият се зид и подронен изпод двете бетонни плочи, лети една върху друга;

3. Обезопасяване на постройката, находяща се в дворното място на факултета по биология и химия към ПУ, защото смятаме, че има реална възможност за срутване на остатъка от масива от пръст и камък, върху който е строена постройката;

4. Сътрудничество за предоставяне на финансова компенсация за отстраняването на понесени материални щети от институцията отговорна за стопанисването и конструктивната изправност
на срутилата се ограда.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).