В момента се изчакват резултатите от първата експертиза за смъртта на починалата в МБАЛ-Асеновград родилка. Това заяви за Plovdiv24.bg заместник-окръжният прокурор на Пловдив Галина Андреева. 
Те ще са готови след аутопсията на 37-годишната жена. След това ще се назначи и втора експертиза, която трябва да покаже има ли действия или бездействия от страна на лекарите, заради които е настъпила смъртта.
Ако се докаже, че има такива, то това е основание за повдигане на обвинение, коментира прокурор Андреева. 
По думите й още в деня на смъртта е образувано досъдебно производство, иззета е цялата медицинска документация, разпитани са роднини на починалата, лекари и медицински персонал.