Сладкар от Пловдив изработи пита с формата на кулата от Европейска столица на културата

11627
2

10 кг брашно и цял ден работа. Толкова са били нужни на Димитър Йолтов да изработи питата символ на откриващото събитие на Пловдив 2019-та. Това е и неговият начин да отбележи грандиозното събитие, за което се готви родният му град, информира "Тв Европа".

"Чисто символично искахме да отбележим….кулата цялата е ядлива. Не сме изработвали бои и оцветители. Направихме я под слогана – we are all the colours във всички багри“.

 

Самият Димитър Йолтов гледа с оптимизъм към Европейска столица на културата. И не се гневи нито на задръстванията заради затворения булевард, нито на ремонтите. Йолтов е убеден, че Пловдив ще бъде успешна столица на културата на Европа.

Сладкарят с усмивка споделя, че настроението се създава от хората и е убеден, че ако покажем колко приветливи хора сме пловдивчани ще се получи и добра година.

И както кулата-сцена ще бъде демонтирана след откриващото събитие в събота, така и питата кула ще остави след себе си само…трохи.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).