Ще премахнат ли спортните площадките в центърa на Пловдив?

Автор: Диана Бикова
Коментари (1)
16:30 / 08.05.2023
6166
Площадките за спорт на открито в пловдивския район "Централен" няма да се премахват, гарантира пред Plovdiv24.bg районният кмет Георги Стаменов. Повод за повдигане на темата са опасенията на граждани, че баскетболното игрище на ул. "Марин Дринов" 11 ще бъде премахнато. 

Ползването на съоръженията за открит спорт трябва да е регламентирано, за да не се създава напрежение с живущите в околните сгради, смята Стаменов. Той смята, че в Наредбата за обществен ред и сигурност трябва да се предвидят промени, според които за спортните площадки се установява официално работно време. Ако се въведе ограничение за ползване до 21-22 ч., ще се осигури спокойствие на гражданите от една страна, а от друга - няма да се препятстват спортуващите.

Това от своя страна ще даде правомощия на органите на реда - "Общинска полиция", "Общинска охрана" и МВР да налагат санкции при нарушаване на регламента. Корекцията на наредбата засега не е направена.

На територията на "Централен" има пет площадки за открит спорт в различни микрорайони. Стаменов е категоричен, че нито една от тях няма да бъде закрита.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Жена сподели за проблем: Да пътуваш от Пловдив до София си е исти...
Шефът на борсата в Първенец каза дали ще паднат цените на плодове...
Протест и шествие в Пловдив заради смъртта на малкия Ангел, почин...
Митов за контрабандния канал в Пловдив: Изслушайте полицаите, но ...
Новото бижу на Стария Пловдив
Обрат! Ученичка е виновна за инцидента с моторист в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).