Шофьорът на поршето пред полицаи: Цяла вечер пих с приятели, уплаших се!

7901
2

Шофьорът, причинил тежката катастрофа в Пловдив се е предал сам в Пето районно управление снощи, научи Plovdiv24.bg. Той е бил заедно с баща си.

Пред полицаите заявил, че цяла нощ е пил с приятели, уплашил се след инцидента и затова е напуснал местопроизшествието. Назначена му е експертиза за наличие на алкохол и наркотици в кръвта. 

Официално от ОД МВР:

Полицията в Пловдив издирва шофьор, предизвикал сериозно пътно произшествие и избягал. Сигналът е получен в 11.15 ч. По предварителни данни, в кръстовището между ул. "Славееви гори" и ул. "Стефан Стамболов" джип "Порше" предприел изпреварване на два автомобила и блъснал единия от тях, който вече се бил престроил за ляв завой. 

След това джипът продължил в насрещното движение, качил се на тротоар и се врязал в дърво, което паднало върху трима пешеходци. В болница са откарани мъж на 56 години, 49-годишна жена и 15-годишно момиче. След удара поршето продължило по пътя си и се блъснало в ограда. 

От него слезли и побегнали водачът и пътнички на 31 и 19 години. Двете се заловени от автопатрул на Първо РУ, а шофьорът се издирва. Местопроизшествието е запазно, извършва се оглед.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Бивш зам.-кмет на Пловдив след морето: Крайбрежието българско ли ...
"Зелени уроци" в Пловдив учат децата да пазят природата
По-малко туристи в Пловдив, но рекордни приходи за хотелиерите
Д-р Колдамова oт КОЦ-Пловдив: Кръводаряването е малък жест с голя...
Слънчева неделя, до 30° в Пловдив
Незаконни постройки в трасето на Югоизточния обход блокират строи...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).