Шефът на ОП "Чистота": Дъждът ще премине в сняг към 21 ч. вечерта

7698
13

Шефът на ОП "Чистота" Иван Стоянов заяви за Plovdiv24.bg, че до момента няма сигнали за запушени шахти или наводнени участъци в Пловдив. Няма и заледени пътни участъци, тъй като през нощта температурите са били положителни.

"Днес през деня очакваме валежи от дъжд. Някъде около 21 ч. дъждът ще преминава в мокър сняг, а около 3 ч. в неделя снегът ще се усили. По наша информация силният снеговалеж ще продължи до 14-15 ч. в неделя. Това, което ще правим, за да предотвратим заледявания, е подложка със сол по всички улици, както квартални, така и централни. Тази подложка ще се прави от по 2 автомобила на ОП "Чистота". По-късно, когато снеговалежът се усили, ще включим цялата техника, дори и техника на ОП "Градини и паркове", която има гребла", обясни Стоянов пред репортер на сайта.

Той допълни, че едновременно с това тротоарите и пешеходните зони ще се обработват с калциев дихлорид.

През неделя общинското предприятие също ще работи през целия ден. Жените-служители на "Чистота" ще почитват спирки, шахти, подлези.

"Според прогнозите, температурите ще са минусови до 31 януари. Нашата задача е да поддържаме пътната мрежа без заледявания", коментира още шефът на "Чистота".

Виж коментарите (13)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).