Селски мач или предизборен тв дебат по ТВ7?

10936
28

Тази вечер Пловдив изглеждаше като Катуница. Поне за зрителите на ТВ7. Николай Бареков беше спрял с пътуващия си цирк на централния пловдивски площад и беше поканил 7-8 от кандидатите за кмет на Пловдив.

Участниците в "дебата" бяха дошли с агитките си, със знамена и плакати - както се ходи на мач.

Беше тъжно да гледаме родните политици и партийни активисти, маскирани като граждани.

Феновете, които подпалиха къщите на Цар Киро в Катуница, могат само да се учат от партийните фенове, които освиркваха своите опоненти, превръщайки дебата в селски мач. Само дето не запалиха факли.

Въпросите бяха хаотични, отговорите - заглушавани от дюдюкания и прекъсвани още на второто изречение.

Половината дебат отиде за стадион Пловдив - тема, по която всички бяха компетентни - начело с водещия.

Напук на Закона за Радио и Телевизия, който казва, че публицистични предавания не могат да се прекъсват с реклама, по-търпеливите зрители преглътнаха заедно с шоуто и реклами за артрит, простатит и прах за пране.

Освен на публиката кандидатите разчитаха и на есемеси по 1 лев и 20 стотинки - като участници в Биг Брадър. Най-много стотинки за ТВ7 заработиха активистите на ГЕРБ и БСП.

След дебата се разнесе слух, че единствено доволен от шоуто останал Славчо, който с чаша и пура в ръка си стоял на топло, гледал телевизора и се кефил на гледката.

Утре всички участници ще се тюхкат защо са си загубили времето, но през следващата седмица, когато дойде на турне Нова телевизия /те са наред/ пак ще се затичат, мобилизирали още по-големи и още по-шумни агитки.



Източник: ПОТВ
Виж коментарите (28)
Още новини от Новини от Пловдив:
Промяна в програмата на Hills of Rock в Пловдив: Malevolence се п...
В Пловдив бивше гадже на Глория ще се признае за виновен
Лучано Ди Мартино се разделя с Операта в Пловдив след години на з...
Започва обновяване на централна улица в Пловдив, затварят я до 13...
Дъщерята на бивш кмет на Пловдив стана най-големия шеф на НДК
Много сериозен проблем с водоподаването в части на Пловдив и към ...


Виж още: