Първата копка на Четвъртък пазара е факт, влагат 1 616 000 лв
Днес се извърши първа копка на строителството на новия Четвъртък пазар, на него присъстваха зам.-кметовете Георги Титюков и Александър Долев, както и други официални лица.
След дългите перипетии съпътстващи бутането на старото тържище, най- накрая се стигна до етапа на строителството на новото такова. Plovdiv24.bg припомня, че този пазар ще бъде модерен с паркинг за 50 автомобила, заведения и др. нововъведения.
"1 616 000 лв е стойността на парите, които ще се вложат в обекта без ДДС, ще бъде предимно едноетажна постройка с втори частичен етаж. Наясно сме, че може в процеса на строежа да изникнат пластове с археологически разкопки, тогава ще действаме по реда и ще се свържем с конкретните институциите за съгласуване на проблема", това каза Титюков, след като беше дал началото на строежа със символичното разбиване на бутилка.