Предоставиха официално първия етаж за читалището в "Източен"

1851

Единственото читалище в пловдивския район "Източен" получи днес правото на безвъзмездно ползване на сградата на ул. "Ландос" 4а. Досега в помещенията на първия етаж се развиваше търговска дейност, но по предложение на районния кмет инж. Иван Тотев, Общинският съвет в Пловдив предостави цялата сграда за нуждите на читалище "П. К. Яворов". Собствеността на имота бе приета тази сутрин от специална комисия, председателствана от заместник-кмета Петър Петров.

На събитието присъстваха кмета на район "Източен" инж. Иван Тотев, общински съветници, представители на читалищното настоятелство, журналисти и граждани. "Ще превърнем това място в културен и духовен център не само на район "Източен", но и на Пловдив" - обеща секретарят на читалището Зоя Иванова. Тя съобщи, че съвместно с районната администрация ще бъде проведена анкета за потребностите на жителите на квартала. Предвижда се там да заработят школи по изкуства, училище за родители, център за самотни майки.

Но преди това е нужен спешен ремонт на сградата, която в момента се намира в окаяно състояние. С решението за предоствяне на безвъзмездното право на ползване на недвижимия имот от 18.12.2007 г. Общинският съвет задължава Община Пловдив в бюджета за 2008 г. да бъдат включени 30 000 лева за ремонт на къщата. "Тъй като средствата са крайно недостатъчни, поискахме съдействие от Министерството на културата. Ще търсим и други възможности за финансиране", съобщи Зоя Иванова. Тя благодари на кмета инж. Иван Тотев и на неговия екип за инициативата и подкрепата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Промяна в програмата на Hills of Rock в Пловдив: Malevolence се п...
В Пловдив бивше гадже на Глория ще се признае за виновен
Лучано Ди Мартино се разделя с Операта в Пловдив след години на з...
Започва обновяване на централна улица в Пловдив, затварят я до 13...
Дъщерята на бивш кмет на Пловдив стана най-големия шеф на НДК
Много сериозен проблем с водоподаването в части на Пловдив и към ...


Виж още: