Надежда - жената, първа забелязала съмнителния багаж в Централна гара в Пловдив, проговори пред камерата на Plovdiv24.bg:
"Със сина ми бяхме в чакалнята, когато между две седалки забелязахме един сак. Какво обаче имаше вътре - не зная. Полицаите питаха на кого е, но никой не си го позна и никой не знаеше кой го е оставил. След това си тръгнахме, а полицаите се въртяха пет минути около багажа, който бе средноголям. Отгоре имаше нещо като малка раничка. Предполагам, че може някой да го е забравил, едва ли има повод за притеснения".






