Пловдивчанка: Чакам Бойко Борисов да оправи водопровода на "Волга"

5364

"30 години не е правен ВИК ремонт на улицата, оставени сме на произвола на съдбата. Събираме подписка да оправим водопровода и трябва да идем при Бойко Борисов, за да ни отпусне милион, за да направят водопровода и обратните води на улица "Волга" и квартал "Освобождение". Това заяви 70-годишна пловдивчанка, живееща в една от къщите на улицата, пред репортер на Plovdiv24.bg.

Днес улицата се наводни заради спукана водопроводна тръба, пътното платно пропадна и движението от страната на Бунарджика бе затворено. 

Местните жители се оплакват, че след техни сигнали в община Пловдив никой не е обърнал внимание на проблема. 

"Има готов издаден проект, за да се направи канализацията, парите са усвоени, обаче не се изпълнява. За това знаят в голяма и малка община на район "Централен", и ВиК" каза още възмутената жителка от улица "Волга".

"Жителката се е объркала, има одобрен проект, но той е за улица "Проф. Георги Цанев". Той се изпълнява съвместно с Общината, тъй като ние сме търговско дружество, няма как да оправим пътната настилка", каза инж. Антон Гълъбов от ВиК Пловдив пред репортер на Plovdiv24.bg. Той обясни, че за "Волга" не е правен такъв проект и не са сключвани договори. 

"На тази улица е сменян водопроводът преди години само в частта пред Второ районно управление. Другата част около тепето е най-трудният участък, защото не се разрешава разрушаването на скалата. Това затруднява и Общината да вземе мерки", обясни инж. Гълъбов. 

"Ако имаше такъв проект и усвоени пари, досега щяхме да сме го реализирали", каза шефът на ВиК Пловдив Спартак Николов.

От ВиК работят по аварията на "Волга" и тепърва ще извършват ремонти по улицата.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Стотици незаконни постройки има в Пловдив - особено в един район
Жители на Храбрино предупреждават за риск от срутване на улица!
"Остромила" - новата Сахара
Читател: Хотел в Пловдив гази закона
Над 6000 жители ще се заселят след 2040 година в новия квартал на...
Пловдивчанин от "Маказа": Позор! Ненормален гръцки терор към бълг...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).