Пловдивчанин: Детска площадка в "Южен" е превърната в офроуд трасе

6560
9

Отново за проблем в район "Южен" сигнализира читател на Plovdiv24.bg. Този път проблем е лошата настилка на площадка на ул. "Кичево". Ето и самият сигнал:

"Здравейте, Plovdiv24! Искам да Ви съобщя за един наболял проблем в район "Южен". Детската площадка на ул. "Кичево" 60 с всеки изминал ден е на път да се превърне в офроуд трасе след като коли постоянно паркират и рушат и малкото останала настилка.

Моля Ви уведомете компетентните органи да насипят и оформят мястото и да го категоризират или като паркинг, или като зелена площ.

Благодаря Ви от името на всички засегнати!"

Репортерът на Plovdiv24.bg се свърза с администрацията на район "Южен". От там обясниха, че мястото е междублоково пространство, а както знаем поддръжката на такива пространства е задължение на жителите на съответните блокове. Също така живущите там имат паркинг, но въпреки това паркират и на тази площадка, което не е отговорност на районната администрация.

Това, с което все пак администрацията на "Южен" може да бъде полезна в случая е, че при наличие на средства догодина може на това място да се изгради паркинг. Но само, ако има средства за това, тъй като приоритетни за преасфалтиране са улиците.

Виж коментарите (9)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).