Пловдивчанчета ни накараха да се гордеем, че сме българи
Вазовата ода “Опълченците на Шипка" бе изпълнена от учениците на ОУ "Яне Сандански" по време на тържеството им, свързано с националния празник 3 март, предава Plovdiv24.bg.
16-те младежи се качиха гордо на сцената и в едни глас изпълниха произведението, което е част от цикъла “Епопея на забравените".
Публиката усети вълнението на децата и бурно ги аплодира след края на рецитала им.
Припомняме Ви, че учениците изготвиха 3D макет на паметника “Шипка" в чест на празника.
Възпитаниците на ОУ "Яне Сандански" Иван Русев и Божидар Мангъров разказаха пред нашата камера, как е дошла идеята за 2-метровия макет на паметника "Шипка".
"Идеята дойде от семейството на Иван Русев. Те решиха да го направят в 3D размер. Започнахме всяка вечер да работим усърдно, започнахме от горната част на паметника, гледахме снимки, направихме основата, боядисахме ги."
Можете да видите вълнуващото им представяне долу във видеото.
Този браузър не поддържа видео елемента.