Плащаме такса смет и данък сгради чак от началоно на април

5144

Пловдивчани ще могат да плащат такса смет и данък сгради чак от 1 април, се разбра вчера. Причината е, че размерът на данъка върху недвижимата собственост беше гласуван едва на последната общинска сесия в четвъртък тази седмица. Данък сгради и такса смет се обработват от един софтуер и това е причина пловдивчани да не могат сега да платят такса смет, въпреки че размерът й беше гласуван от Общинкия съвет още в края на миналата година. Поради късния старт на събирането на налозите, пловдивчани ще плащат с 5 процента отстъпка до юни, увериха от Общината.

Припомняме, че пловдивчани ще плащат същите пари за всички местни данъци и през 2008-ма година, след като  Общинският съвет запази миналогодишните размери на тазседмичната си сесия.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).