"Паяк" вдигна ромска каруца в Пловдив, водачът си тръгна с кончето!

11914
32

Акция срещу придвижването с каруци на територията на "Западен" предприеха от районната администрация. От началото на седмицата кметът Димитър Колев е наредил на служителите на отдел "Екология" да залавят нарушителите.
В хода на операцията днес беше заловен мъж от ромски произход, който неколкократно е бил забелязван в района. 
След като го спират на улица "Генерал Колев", служители на отдел "Екология", подпомогнати от "Общинска охрана" и полиция, конфискуват каруцата му и тя вече е репатрирана на паркинга до хотел SPS.
Конят пък е отведен от собственика му, на когото е съставен акт. Мъжът е жител на "Шекер махала".
"Ще бъда безпощаден към нарушителите, акцията продължава", коментира кметът на район "Западен" Димитър Колев
Той припомни, че от година и половина движението на каруци на територията на Пловдив е забранено. С решение на Общинския съвет на 17 октомври 2013-та година бе променена Наредба 2, с което се наложи тотална забрана за движението на този вид средства по пловдивските улици. 
Освен че създават предпоставки за възникване на пътнотранспортно произшествие, каруците често се използват от използващите ги и за износ на инертни материали от коритото на река Марица, за нерегламентирана сеч и за незаконно превозване на отпадъци.

Виж коментарите (32)
Още новини от Новини от Пловдив:
Сигнали от родители задействаха общински съветници в Пловдив за м...
Още една павирана улица в Пловдив отива в историята
УХТ-Пловдив обяви важни срокове и условия за прием на нови студен...
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).