Парите за снега – само след проверка на улиците на място

1352

Плащанията на комуналните фирми за почистването на снега ще бъде направено едва след проверки на място на състоянието на улиците, които са подадени като почистени.Това заяви кметът на район "Централен" Райна Петрова.

Тя посочи, че за голяма част от кварталните улици няма да бъдат преведени пари, дори и еднократно да е минавал снегорин в първия ден на валежа. Като пример Петрова даде "Радецки", за която няма да бъде платено, макар на 2 януари управителят на "Чистота" Радослав Кошински да посочи улицата като сравнително добре почистена като за тежки зимни условия.

Ако служител от администрацията е подписал протокол за работа по снегопочистването, която всъщност не е свършена, ще бъде незабавно уволнен, закани се Райна Петрова. Тя посочи, че още днес се издаде заповед за събиране на протоколите, за да бъдат направени проверките на второкласните улици преди по-мекото време да разтопи снега.



Източник: Дарик
Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Почти всички градски автобуси в Пловдив са с променени маршрути д...
Десетки затворени улици и булеварди в Пловдив
Гуми пушат в Пловдив: Стартира уникално шоу
Ексхибиционист изплаши жена в автобус в Пловдив
Камера засне безумие в кръгово кръстовище
Митрофанова с категорична теза под Альоша в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).