Откриват паметника на Хан Крум на 4-ти юни

3283

Огромният паметник на Хан Крум в район "Тракия" ще бъде открит на 4-ти юни с тържествена церемония, на която се очаква да присъства и президентът на Република България Георги Първанов. Три-тонната статуя бе отлята в ВМЗ "Сопот" и бе докарана със специализиран камион във вторник. Склуптурата е дело на Владимир Севов.

Припомням, че преди да бъде докарана статуята в основите на паметника бе вградена капсула със специално послание към бъдещите поколения, което ще бъде прочетено на 26 юли 2111 година.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
В неделя пловдивчани ще се насладят на много слънце и летни темпе...
Розово наметало покри паметника на "Альоша" за преминаването на G...
Велошествие в Пловдив тръгва по стъпките на легендарното Джиро
Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив
Почти всички градски автобуси в Пловдив са с променени маршрути д...
Десетки затворени улици и булеварди в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).