Опасни просяци си играят със смъртта по пловдивски кръстовища

8724
3

Пореден сигнал за опасни просяци, които си играят със смъртта по пловдивските кръстовища, изпрати читател на Plovdiv24.bg на редакционната ни поща. Преди няколко дни той е видял как две дами молят шофьорите за милостиня на кръстовището на ВСИ. Ето какво пише той:

"Здравейте, искам да попитам няма ли кой да разкара тези опасни просяци от кръстовищата. Тези две съмнителни жени вече половин година обикалят между колите на кръстовището на ВСИ и искат стотинки от шофьорите.

На снимката, която ви изпращам, ясно се вижда как е огъната разделителната ограда между платната на булевард "Санкт Петербург“. Ами ако някой се забие отново там, докато въпросната жена чака трафикът да спре? Кой ще е виновен тогава? Ще има съд и затвор заради една глупост. Колите карат бързо, някои шофьори чакат последния момент, за да си тестват спирачките. Дано не стане беля.

Често шофирам из града – от седмица и половина има и просяк на кръстовището на булевардите "Руски“ и "Гладстон“. На Сточна гара пък редовно има жонгльори и други циркови артисти, които също се излагат на опасност за 2-3 лева“.

Във връзка със зачестилите сигнали, от пловдивската полицията създават организация за недопускане на извършване на просия от лица по главните булеварди и улици, както и на лица, жонглиращи в зоната на кръстовищата.

Служителите от сектор "Охранителна полиция“ във всяко едно районно управление ежедневно ще осъществяват засилен контрол и санкциониране на нарушителите. Към момента служители на Четвърто РУ са констатирали подобни нарушения по централни градски зони и булеварди, като са съставили 8 акта за извършване на просия. Служители на същото районно са установили нарушения и от пешеходци, които просят.

За престой на платното за движение са съставени 5 фиша. Всички действия са съгласувани с Районна прокуратура. По Главната улица и подлезите контролът ще се се осъществява със съдействието на Общинска полиция.

ОД на МВР Пловдив съветва свидетели на подобни случаи в реално време да сезират органите на реда.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...
В Пловдив заваля и катастрофите започнаха
1000 евро и изгубени банкови карти намериха собственика си благод...
При необходимост Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).