Обясниха защо се бави пускането на кръговото на Централна гара в Пловдив

Автор: Диана Бикова
Коментари (15)
13:24 / 03.10.2023
28009
Налят е бетон на кръговото кръстовище на новия автомобилен пробив при централна жп гара Пловдив. Сега трябва да се изчака десетина дни да стегне, след което ще се осигури връзка през по-голяма част от колелото към бул. "Руски" и ул. "Иван Вазов". Планирано е това да се случи до 20 октомври, съобщи за Plovdiv24.bg ръководителят на проекта инж. Иван Бакалски. 

Отварянето на кръговото кръстовище първоначално трябваше да се случи за началото на учебната година 15 септември. Заради изграждане на доста комуникации в района на колелото обаче има забавяне на строителните дейности. Ако се появят непредвидени обстоятелства, частичното пускане на автомобилното движение може да се отложи за края на октомври. 

Едва след това представители на НКЖИ и Община Пловдив ще уточнят дата за затваряне на Бетонния мост. При ремонта се предвижда да бъде повдигнато съоръжението, за да преминават високоскоростните влакове, без да се налага да свалят пантографите от контактната мрежа. Реконструкцията ще отнеме малко повече от 6 месеца.

През цялото това време бариерите на прелезите в града по булевард "Копривщица" ще останат отворени, а клиентите на железницата ще продължат да се извозват с автобуси от централна гара до гара "Филипово". Бариерите ще са отворени до приключването на етап 3, който включва изграждането на новите трасета на коловозите от 1 до 4 и челните коловози, уточни инж. Бакалски. Дейностите по проект трябва да бъдат завършени през април 2024 г.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (15)

Още по темата (374):
20.04.2025 Бутат къщи заради пробива под гарата, отчуждават имотите
12.04.2025 Собственици в Пловдив се разделят с имота и сградата си, отчуждават ги заради един от най-важните обекти
05.04.2025 Работи се по пробива под Централна гара в Пловдив
18.03.2025 Кметът влезе в новия тунел под гарата, за да види пробива отвътре
08.03.2025 Тежка техника дълбае северния подход под гарата
04.03.2025 Две нови пасарелки в Пловдив
Още новини от Новини от Пловдив:
ВАС отмени поръчката за инженеринг на новата сграда на Лиляната
Претърсени са всички адреси на шефа на пловдивската митница
Днес паркирането в Пловдив ще е безплатно
Пловдив с общоградско честване на 149 години от Априлското въстан...
Малките гвардейци от пловдивска детска градина отбелязаха 10-годи...
Ученици от Раковски ще представят районната служба на регионалнот...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).