Общинският съвет ще решава съдбата на МБАЛ "Свети Мина"
Общинският съвет ще решава съдбата на МБАЛ "Свети Мина" на първата си сесия през новия политически сезон, предаде репортер на Plovdiv24.bg. До 14 септември трябва да се проведат срещи и разговори по тази тема с представители от всички групи в местния парламент, съобщи кметът Иван Тотев.
Той обяви, че на сесията ще се разгледа и предложение ДКЦ VI да се влее в лечебното заведение като сградата на поликлиниката бъде изкарана от капитала на "Свети Мина", срещу срещу болницата ще получи целева вноска от 1 млн. лв. от Общината.
Средствата трябва да отидат за закупуване на техника и оборудване.
Що се отнася до вливането на МБАЛ "Свети Мина" с МБАЛ "Свети Пантелеймон", то градоначалникът бе категоричен, че става въпрос единствено за юридическо, а не за физическо сливане, а първа градска болница ще се управлява от зам.-директор, който ще бъде избран от работещите в нея.
Иван Тотев