Общински съветник: Информацията към момента е притеснителна, изискваме договорите
Изискахме информация от Общината за Коледния базар. С оглед на медийните публикации, че Коледният базар до Централна поща използва общински терени за търговска дейност, а не заплаща такса на Община Пловдив, нашата група от общински съветници официално поиска документи от администрацията на Община Пловдив. Това написа общинския съветник от ПП/ДБ Власимир Славенски във фейсбук. И още:
Изискваме да ни бъдат предоставени договорите между общината и фирмата, разположила атракционите, за да осветлим договорните отношения и кой какви задължения е поел.
Информацията към момента е притеснителна — необяснимо защо се лишаваме от немалко средства от такси, каквито всички останали търговци заплащат.
Ние смятаме, че прозрачността е изключително важна, особено когато става въпрос за публични пространства и общински приходи. Затова ще следим внимателно отговора на администрацията. Ще информираме гражданите за всичко, което установим.
Владимир Славенски