Общината стана собственик на чисто нова инфраструктура за над 16 млн.лв.

5577
2

Заместник-кметът на Пловдив Димитър Кацарски днес сутринта символично прие от представител на фирма "Дриймвил" новоизградената инфраструктура в пространството зад мол "Пловдив" между булевардите "Свобода" и "Пещерско шосе" съгласно договор от 2007-ма година, предаде репортер на Plovdiv24.bg.  

"Направената инвестиция в района е за 16 милиона лева без ДДС. Изградени са нови улици, 16 дка тротоари, 8 трафопоста, както и цялата необходима подземна и надземна комуникация", съобщи още на място Кацарски. 

Фонтан със склуптура, чешми, алпинеуми, пешеходни алеи, детски площадки, отговарящи на всички съвременни европейски изисквания, фитнес на открито, кътове за отдих с нови пейки и над 600 вида дървета оформят мястото. 

ОП "Градини и паркове" вече ще стопанисва зелената система на мястото. Има и парцели, предназначени за строежа върху тях на училище и детска градина. 

"Надявам се Община Пловдив да се грижи добре за този оазис", заяви при предаването на ключовете управителят на фирмата инвеститор Галена Малинова. 

Голяма верига магазини вече е заявила интерес към част от останалите незастроени площи, които инвеститорът има право да предоставя според договора. 

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).