Общината е създала условия, благодарение на които по стълбовете с новите светофари да се монтират камери на КАТ Пътна полиция. Това заяви кметът Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
По всички кръстовища, по които в последните седмици работи местната администрация, е поставена оптична мрежа, която позволява монтажът на подобни камери. Те ще могат да заснемат преминаване на червено или движение на автомобил с висока скорост.
Това би могло да бъде още една крачка напред в борбата с джигитите по пътищата. Дали обаче такива камери ще бъдат монтирани, зависи от КАТ и МВР. По-нататък във времето Общината би могла да помисли за финансова помощ в тази насока.