ОП "Чистота" в готовност да почиства улиците

ОП "Чистота" очаква снеговалежът в Пловдив да продължи до около 17.00 часа. Това каза пред репортер на Plovdiv24.bg шефът на предприятието Иван Стоянов.

"Прогнозата, с която разполагаме е, че след около 2-3 часа снегът ще намалее. За момента все още се топи. Проблемът е, че температурите могат да паднат. Затова сме в готовност да направим подложка от сол по основните пътни артерии, по мостове и надлези, където може да замръзне", обясни Стоянов.

Засега машините на общинското предприятие са в базата и имат разпореждане да следят основно мостовете и надлезите. Има ли замръзване, веднага да осолят, дори преди това.

"Сега още са влажни улиците, ако хвърлим сол, тя да изтече в канализациите. Очакваме температурата да се запази над нулата", уточни шефът на ОП "Чистота".

Падане на температурите се очаква след 17.00 часа. И притесненията на "Чистота" са, че ако остане влажно, улиците ще замръзнат. Поради тази причина през нощта ще има дежурни, които да следят обстановката и да отреагират при нужда.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Заснеха трактор без табели да тегли каравана на Околовръстното на...
EVN проведе традиционните си информационни срещи с областните упр...
Ето го най-доброто училище до осми клас в Пловдив
Започна разширението на ул. "Калиакра": Подготвят трафика за пуск...
Предстоящо в район "Западен": Фестивал, театър и кино на открито
Съдът в Пловдив остави в ареста четиримата строителни предприемач...


Виж още: