Няма шега, няма измама: Електронните табла за градския транспорт заработват от днес, сигнализирайте за проблеми!

12298
16

От днес - 1 април, пловдивчани са с една крачка по-близо до европейските стандарти: в експлоатация влизат електронните табла за градския транспорт. 
Те показват в реално време кога ще пристигне на дадената спирка следващият автобус. 
Plovdiv24.bg обаче припомня, че пловдивчани трябва да се подготвят за известни предизвикателства. Системата отчита реални данни от автобусите, но тъй като една малка част от колите все още не е свързана с нея, са възможни известни неточности. 
В тази връзка кметът Иван Тотев помоли пловдивчани за разбиране и призова гражданите да сигнализират за проблеми, както и да се чувстват свободни да дават предложения. 
Заедно с таблата от днес трябва да заработи с пълен капацитет и звуковата сигнализация в автобусите, известяващо пътниците за следващата спирка.
От днес започва също издаването на новите електронни карти. Пътниците обаче ще продължат да закупуват билети от кондукторите на цена от 1 лев, тъй като автоматите за електронни билети по спирките и рейсовете все още не са сертифицирани към НАП. 

Виж коментарите (16)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).