Няма опасност "Тракия" да остане без ток

3082

Опасността "Тракия" да остане без ток отмина, след като преди минути нивото на водата, която се излива от Марковския колектор в района на Подстанцията на Енергото, започна да пада. Това заяви пред Дарик началникът на аварийно-спасителния отряд на ГЗ Борис Петров.

Ситуацията със залятите 500 декара в района на пожарната бе овладяна, след като машини пробиха на 3 места дигата на канала и водата започна да се оттича към пустеещите ниви на югоизток. Започна изпомпване на количествата в самата Подстанция, която захранва 80-хилядния квартал с ток.

Фирма "Вършец лес", която е спечелила търга за почистване на канала, е забавила изпълнението с около месец и половина и не е стигнала до проблемния участък, призна управителят на "Напоителни системи" Пловдив Петя Раева. Според нея обаче не това, а големият отток на скатни води в Родопите, е причина за заливането на участъка около Подстанцията. Раева съобщи, че е изпратила предупредително писмо до фирмата да ускори сечта.

Секретарят на районното кметство в "Тракия" Димитър Шуманов пък заяви пред Дарик, че лично е видял как при почистването по-дребните клони се изхвърлят директно в канала.

Шефът на аварийно спасителния отряд Борис Петров пък добави, че вина за преливането носят и собствениците на градинки в канала, в който след спадането на водата е открита дори барака. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Промяна в програмата на Hills of Rock в Пловдив: Malevolence се п...
В Пловдив бивше гадже на Глория ще се признае за виновен
Лучано Ди Мартино се разделя с Операта в Пловдив след години на з...
Започва обновяване на централна улица в Пловдив, затварят я до 13...
Дъщерята на бивш кмет на Пловдив стана най-големия шеф на НДК
Много сериозен проблем с водоподаването в части на Пловдив и към ...


Виж още: