Кметът на район "Южен" Борислав Инчев откри новата площадка по безопасност на движението в двора на ДГ "Валентина". Това е поредната обучителна площадка, проектирана по всички норми от КАТ. Във всички детски градини в района обучението на децата на безопасно поведение на пътя се провежда заедно с Пътна полиция редовно от 2 години насам. Материалната база е обогатена с обучителни площадки, пътни знаци, електронни платформи.
Като обучител на децата беше инсп. Ботьо Гиргинов от сектор Пътна Полиция Пловдив. "Ще продължим активно да работим с органите на КАТ и отделяме средства за изграждане у децата на навици за безопасно поведение на пътя", заяви Борислав Инчев.
Борислав Инчев 





