Небет тепе ще става пловдивския Царевец

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (15)
14:39 / 03.11.2010
7130
Небет тепе ще бъде включено в големия проект за туристическите атракции, с който до 14 януари общината може до кандидатства за 6 млн. лв., стига общинските съветници да гласуват на утрешната сесия предложението на заместник-кмета Александър Долев за замяната на два равностойни терена, единият от които е нейна собственост, а другият - на Арменското църковно настоятелство.

"Изпълнението на първия етап от проекта може да започне веднага. Отдавна чакат целево заделените от общинския бюджет 400 хил. лв. Ще бъде направена частична реставрация и консервация, ще поставим пейки, ограда и охрана", набеляза първите работи по тепето Долев.

Арх. Румяна Пройкова, която има готов проект, е преотстъпила авторските си права върху него. Тя ще разработи работните проекти и на втория и третия етап от превръщането на тепето в туристическа атракция, които ще бъдат включени за финансиране по оперативна програма "Регионално развитие". Предвиждат се допълнителни технически проучвания и облагородяване, а крайната цел е възстановяването на част от крепостната стена, с което пловдивската забележителност, по думите на Долев, ще стане нещо като Царевец във Велико Търново.

Този браузър не поддържа видео елемента.


(с) ПОТВ

Виж коментарите (15)

Още по темата (167):
07.04.2025 Светкавично укрепиха свлачището на Небет тепе
05.04.2025 Костадин Кисьов: Собственикът е виновен, на това заведение мястото му не е
там!
05.04.2025 Арх. Пройкова: Стените на "Рахат тепе" не са по мой проект
04.04.2025 Появи се още един проблем на Небет тепе
03.04.2025 Срутили са се частни зидове, няма риск за Небет тепе
02.04.2025 Срути се част от подпорна стена на Небет тепе
Още новини от Новини от Пловдив:
Буден пловдивчанин: Къде е полицията? Този ужас се случва буквалн...
Строят нов корпус за лечение с най-съвременна техника в КОЦ Пловд...
Община Пловдив си иска 7200 кв. м от държавата
Окончателно Пловдив остава с един заместник-кмет по-малко
Хотелиерите скочиха срещу новите правила за паркиране в Пловдив
Автомобили закъсаха в калта пред комплекс "Луксор" 3 в Кючука


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).