Наказаха шофьора на автобуса, взел в скута си дете

4009
1

За административна санкция за шофьор на автобус от градския транспорт в Пловдив съобщиха от пресцентъра на ОД МВР в града под тепетата. Тя е заради сериозно нарушение на правилата за пътна безопасност.

Незабавната проверка е предприета в петък от служители на сектор "Пътна полиция" в Пловдив непосредствено след преглеждане на видеозапис, разпространен в медиите.

На предоставения от очевидец клип се вижда как по време на движение шофьор на автобус от градския транспорт държи в скута си дете на видима възраст около 6 години, което направлява волана.

В рамките на предприетите действия още същия ден е установен и призован да се яви в сградата на сектора въпросния служител в една от транспортните фирми, обслужващи  маршрутни линии в областния град.

От неговите обяснения и свидетелските показания на автора на клипа е изяснено, че ситуацията се е развила към 19,00 часа на 21 октомври на ул. "Съединение" в жк "Тракия". Затова че е предоставил управлението на пътното превозно средство на малолетно лице, на водача е съставен акт по Закона за движение по пътищата.



Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).