На Небет тепе всичко е готово

5256
1

На Небет тепе всичко е готово, вече няма никакви забележки. Това каза за Plovdiv24.bg Таня Петкова, ръководител на проекта "По крепостните стени на Филипопол". След проверката Регионалният археологически музей е написал становище, което ще бъде представено на комисията от Министерството на културата /МК/. 

"Вчера е пуснато писмо до министъра на културата за определяне на комисията по член 83 А. Всички дейности са съгласувани с РАМ Пловдив и одобрени - няма забележки нито по СМР, нито по КРР. След като комисията мине, ще се чака становището за въвеждане в експлоатация. Сега зависим единствено от сроковете на МК. След това ще има и Комисия за въвеждане в експлоатация от РДНСК, която трябва да излезе със становище до една седмица", обясни Таня Петкова.

Тя не мисли, че МК ще забави нещата, писмото вече е получено при тях. 

"За Бетоновия мост реагираха в рамките на 3 дни, така че може и тук да са бързи", надява се Таня Петкова.

В момента Небет тепе се охранява от "Общинска охрана". Билети няма да се пускат за срок от 5 години след отварянето на обектите - нито на Източната порта, нито на Небет тепе. Това е изискване на програмата, каза още Таня Петкова.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Неприятна изненада за част от Пловдив тази вечер
Трева с височина 1 метър около спортна база в Пловдив
Деца блокираха машина за плащане в ритейл парк "Райков" в Пловдив...
НИМХ: Утре в Пловдив ще е най-горещо
Шофьор блокира контейнери в "Смирненски", граждани го зариха с бо...
Адвокат от Пловдив: Кой нормален ще си даде широката и санирана п...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).