40 камери ще следят за реда и сигурността само в квартал "Капана", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Те ще са свързани с надградения център за видеонаблюдение на Общинска охрана, който предстои да бъде представен официално. Системата има възможност за добавяне на камери, поясни кметът Иван Тотев.
Това е поредната инициатива, свързана с повишаване сигурността в града под тепетата. Припомняме, че кметът анонсира идеята за поставяне на камери за скорост по основните булеварди на Пловдив, както и камери, следящи за реда в зони със спирки от градския транспорт. Шефът на пловдивската полиция Атанас Илков пък разказа за Plovdiv24.bg, че първите разговори с Общината за случване на тази съвместна инициатива вече са проведени.
Много камери ще следят за реда и сигурността в "Капана"
© Plovdiv24.bg
Иван Тотев
Атанас Илков 





