Милен Велчев: Исканията на синдикатите са нереалистични

1050

Министърът на финансите Милен Велчев в присъствието на генералния директор на БТА Максим Минчев стана репортер за десетина минути и написа първата кореспонденция след откриването на новия офис и пресклуб на БТА в Пловдив, предаде агенцията.
Никога не поставяме под въпрос правото на протести в рамките на закона, коментира финансовият министър Милен Велчев синдикалните протести от последните два дни. Много хора и институции искат от нас много пари и бих бил щастлив ако можем да ги удовлетворим всичките, каза Велчев по повод финансовия дефицит в общинското здравеопазване. Той определи като нереалистично настояването за увеличение на средствата за образование и за здравеопазване до 6 и съответно 4,9% от брутния вътрешен продукт, предаде радио Пловдив.
Министър-председателят Симеон Сакскобургготски призова протестиращите синдикалисти да не нагнетяват социалния мир с преувеличени цифри и твърдения, предаде БНР. “От опит знам, че едно от основните неща в такива случаи е да се проверяват числата, които изнасят протестиращите и да се види, дали те са автентични.”, заяви премиерът Симеон Сакскобургготски. На въпрос имат ли основание според него протестиращите синдикалисти министър-председателят отговори с думите: “всяко нещо малко или повече има основание.”

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Шофьори от Индия и Узбекистан идват в Пловдив за двойно по-високи...
Грозна сцена в Пловдив, психолог засне брутално насилие над възра...
Километрична тапа на АМ "Тракия" преди Пловдив, шофьори масово сл...
От къща в Белащица е наглият обир на пари, ценности и боен пистол...
След полицейска операция арестуваха 46-годишен пловдивчанин за ма...
Пловдивчанин: Абсолютно безобразие! Това не е нормално!


Виж още: