Лед скова улиците, "Чистота" започва да го топи, бъдете много внимателни

7117
19

Изключително трудно е предвижването по пловдивските улици в момента, установи репортерска проверка на Plovdiv24.bg.

Лед скова улиците, след падането на температурите. В момента градусите са 3 под нулата, но с вятъра се усещат като минус 6.

Това спомогна за замръзването на пътните артерии в града и областта. "Чистота" пусна 14 машини, които ще разпръскват сол из града, по две за всеки район. Едната ще осолява вътрешните улици, другата основните булеварди, мостовете и надлезите.

На места това вече дава резултат и част от улиците "отпуснаха", но на много места шофирането все още е изключително опасно.

От почистващата фирма са изкарали и новата си техника, която ще се бори с обледяването на Главната.

В областта положението е още по-тежко. Лед е сковал пътищата около Пловдив, не личи от областното пътно управление, което е подчинено на областния управител Венцислав Каймаканов, да правят нещо по въпроса.

Виж коментарите (19)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).