Кметът отговори за преференциалните карти за градския транспорт

4965

Както вече писахме, общинските съветници от НФСБ в Пловдив или бившата формация НИЕ вчера оповестиха, че ще сезират прокуратурата, тъй като, според тях, има сериозни нарушения на Наредба 2 на финансовото министерство, която отрежда карти за преференциално пътуване за военни, полицаи и военно инвалиди, да се издават само от превозвача с най-голям пробег километри. 
За Пловдив това е фирмата "Хеброс бус". В кулоарите на местния парламент Илко Илиев от НФСБ потвърди намерението и заяви, че до края на седмицата не само прокуратурата, но и Министерството на финансите ще бъдат сезирани, предаде репортер на Plovdiv24.bg
Кметът на града Иван Тотев днес категорично отрече думите на Илиев.

"Община Пловдив не дава и на работи пряко с пари. Думите на съветниците от НИЕ показват явно непознаване на нормативната уредба. Не е правилно да се прави политика от страховете на хората", заяви Тотев и определи коментарите на бившето НИЕ като предизборни изказвания.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Кметът на "Северен": Имаме 10 проекта за паркинги
Пловдив посреща прекрасен фестивал
Жители на Пловдив: Защо се издават заповеди, ако никой няма намер...
Пловдив се преобразява: Нов търговски парк изниква до футуристичн...
Пловдив изпревари София по брой лекари
Шок вместо първа помощ: Пловдивчанка откри омазан с масло памук в...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).