Кметът на "Западен" против средствата за "Модър-Царевец" да се пренасочват

4407
1

"В община Пловдив цари организиран хаос, а зам.-кмет не може да се учи на гърба на пловдивдивчани" - така кметът на район "Западен" Здравко Димитров коментира изказванията на Александър Долев за проекта "Модър-Царевец", подкрепяйки изказаното по-рано от Спас Гърневски мнение по темата.

Димитров не е съгласен с намерението на кмета Славчо Атанасов да изпрати поредно писмо до министър Симеон Дянков, с което да се иска предвидените за връзката "Смирненски" - "Южен" 2 милиона да бъдат прехвърлени към други обекти.

Районният кмет припомни, че веднъж вече били отпуснати средства от приемането на столичния боклук за "Модър-Царевец". Само няколко часа по-късно обаче те са отклонени за ремонта на бул. "България".

По проекта се работи от години, дори планът вече е готов. "Не може с лека ръка да се съсипе всичко" - завърши Здравко Димитров.  



Източник: ПОТВ
Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин от морето: 67.94 евро! Ако не ви харесва, отивайте в...
Градската железница на Пловдив: Мащабен проект за естакада вдига ...
Административен съд – Пловдив ще има нов председател
Съдът в Пловдив отряза мераците за референдум срещу барутния заво...
Аварията на "Скобелева майка" е отстранена
Пловдивчанин остана възхитен от новата магистрала към морето


Виж още: