Кметът иска предоговаряне на парите за софийския боклук

6784

Предоговаряне на разпределението на средствата, отпуснати от държавата като компенсация за приетия в Цалапица софийски боклук ще поиска кметът Славчо Атанасов от двама министри, се разбра днес. Градоначалникът настоява за срещи с министрите на финансите и регионалното развитие Пламен Орешарски и Асен Гагаузов, на които да бъде обсъдено разпределението на парите.

В момента парите се харчат главно за ремонта на бул. "България". Той е част от републиканската пътна мрежа, тоест общината не разполага за нейни обекти с парите, дадени за приетия на градското сметище софийски боклук, това са мотивите на кмета да иска предоговаряне на парите.

Сделката "Боклук срещу пари" е от есента на 2006 година, когато след няколко драматични заседания Общинският съвет в Пловдив реши да приеме 200 000 тона софийски боклук в Цалапица. Срещу това кабинета обеща 47 милиона лева за инфраструктура.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Почти всички градски автобуси в Пловдив са с променени маршрути д...
Десетки затворени улици и булеварди в Пловдив
Гуми пушат в Пловдив: Стартира уникално шоу
Ексхибиционист изплаши жена в автобус в Пловдив
Камера засне безумие в кръгово кръстовище
Митрофанова с категорична теза под Альоша в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).