Кметът: Кръговото до Водната палата работи, няма да го махаме!
"Трябваше да мине известно време, за да видим как работи кръговото кръстовище до Водната палата. Факт е, че то работи, че има трафик по "Марица-юг", факт е, че се ползва". Това коментира кметът Иван Тотев по повод превърналото се в ябълка на раздора колело, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
По думите му колелото е инфраструктура, която се използва от хората. Това означава, че решението да има там кръгово кръстовище е правилно и решава един градоустройствен въпрос.
Градоначалникът обясни, че все още е рано да се прецени дали да се подходи към етап две, а именно подлез. Трябва да минат около 1.5-2 години, за да се прецени това.
"Но категорично колелото ще остане", подчерта Тотев.
Той начерта и следващите стъпки на общинското ръководство, свързани с въпросното кръстовище, а именно реализиране на инфраструктура вътре в самото колело. Вариантите, които се очертават, са минимизиране на паважа или пълното му премахване.
"Не взимаме решения просто защото някой се е сетил, тези решения са обсъдени. А колелото е обсъждано две години, имаше обществен дебат', завърши Тотев.
Иван Тотев