Кметът: Аз съм вярващ човек и никога няма да направя нещо против каноните на църквата
Кметът на Пловдив Здравко Димитров коментира вероятността да бъде отчужден частният терен от 8.5 декара на "Рогошко шосе" до северния траурен парк. По-рано днес Plovdiv24.bg съобщи, че имотът още от 1968 г. е отреден за гробища, а административната процедура е достигнала до кабинета на кмета, където три месеца отлежава за параф за разрешение за нов ПУП-ПРЗ.
Кметът Димитров заяви пред камерата ни, че не знае дали скоро ще разреши частен траурен парк в общинския гробищен парк с издадено строително разрешение не за това, за което е предназначението му.
"Има канони на Българската църква, които трябва да се спазват. Аз съм християнин, вярващ човек и никога няма да направя нещо, което е против каноните на църквата" - коментира Димитров.
Обеща да разгледа проекта от всички страни, за да няма впоследствие колизии. Даде за пример крематориума на "Рогошко шосе", който е направен по член от закона за временно преместваемо съоръжение, но е 400 квадрата с излят бетон.