Казаха кога ще пръскат срещу комари

7577
4

От ОП "Дезинфекционна станция“ информират за промяна в обявения в началото на седмицата работен график за провеждане на  ДДД-дейности в Пловдив.

Специализираното общинско предприятие  концентрира усилията си в дейностите по дезинсекция срещу възрастните форми на комари, както следва :

Петък /06.07.2018 г./ - район "Централен“ и район "Западен“

Събота /07.07.2018 г./ - район "Южен“ и район "Северен“

Понеделник /09.07.2018 г./ - район "Източен“ и район "Тракия“.

При влошени метеорологични условия, обработките ще продължат в следващите дни с благоприятни за работа характеристики.

Ще се работи във времевия диапазон от 22:00 до 4:30 часа с разрешен за използване биоциден препарат в препоръчителната  за употреба концентрация. Карантинният срок е 24 часа.

От общинската дирекция "Екология и управление на отпадъците“ съветват отглеждащите пчелни семейства в района на предстоящите обработки да ограничат полета на пчелите в указания по-горе период.

Експертите припомнят, че комарите и кърлежите могат да бъдат преносители на инфекции и заболявания опасни както за животните, така и за хората. Необходимо да бъдем внимателни и да се предпазваме, както по време на излет, така и в силно урбанизираните населени места.

В тази връзка те се обръщат към пловдивчани да проявят съпричастност и гражданска отговорност като се погрижат за обектите, които стопанисват и обитават. Ето и съветите им:

· поддържайте ниско окосена тревата в обектите, които стопанисвате;

·  изхвърляйте окосената трева, събраните клони, листа и други отпадъци  на обозначените за това места;

· търсете професионално съдействие за същинските химични обработки;

· дренирайте и заравнете често наводняваните терени, които стопанисвате – така ще предотвратите създаването на биотоп /развъдник, резервоар/ на комари;

· погрижете се в дома и имота Ви да не се образува застояла вода, която също ще се превърне в "домашен“ биотоп на комари.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).