Извънреден призив на кмета на Пловдив Здравко Димитров:

"Призоваваме за повишено внимание на гражданите и днес, защото продължават силните пориви на вятъра.

Разпоредил съм от снощи аварийните екипи на общинските предприятия да следят обстановката и да отстраняват щетите своевременно.

Десетки са сигналите за паднали дървета, клони и предмети, постъпили от снощи в общината. На всеки от тях се реагира възможно най-бързо".