Изнудвачът на пловдивския бизнесмен търсел отмъщение за съселянин

Осман Шакиров, уличен преди дни в изнудване на пловдивския бизнесмен Ветко Арабаджиев, беше пуснат вчера на свобода срещу парична гаранция от 1000 лв., след като чистосърдечно разкрил пред съда злополучния си опит да отмъсти на свой съселянин, като се представи при рекета от негово име, стана ясно след приключване на делото.
Двамата с Невен Патрона от тяхното село, който бил лежал в затвора за убийство с кол, имали стара вражда. Невен непрекъснато тормозел семейството на Осман и той, безсилен да се справи по друг начин, скроил сложен план за отмъщение. Лично не познавал бизнесмена, знаел само, че той е шефът на охраната в хотел в Слънчев бряг. Започнал да му изпраща sms-и по интернет, като използвал лаптоп и посочвал телефона на Невен. "Богато прасе, ще те гръмна! Не ми ли дадеш парите, ще те убия с кол!", заканвал се пишман-рекетьорът, като се надявал по този начин да предизвика гнева на бизнесмена и той да изпрати хората си да теглят един бой на бабаита.
Съдът взе решение за парична гаранция предвид чистото съдебно минало на Осман, както и това, че няма международен паспорт и живее на постоянен адрес от години.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Plovdiv Plaza вече е дом на най-големия магазин на ТЕОДОР в стран...
Майстор отнесе глоба, след като районният кмет на "Тракия" го хва...
Все още има добри хора в Пловдив, отличиха ги
Пловдивският апелативен съд отказа екстрадиция във Великобритания...
"Спартан" излита от Пловдив за Италия с 5-месечно бебе, нуждаещо ...
Пловдив остава под средното за страната при цените на нивите, но ...


Виж още: