Иван Тотев участва в кръгла маса за висшето образование в ТУ

1214

Областният управител инж. Иван Тотев участва в кръгла маса, посветена на качеството на висшето образование. Форумът се проведе в Техническия университет в Пловдив, като в дискусиите се включиха декани, ръководители и преподаватели във висшето училище и представители на бизнеса от Пловдив и региона. Акцент в дискусиите бе качеството на образованието в Техническия университет в контекста на настоящите изисквания на бизнеса.

Филиалът в Пловдив има 24-годишна история. През тези години той се утвърди като водещо висше учебно заведение в областта за техниката. За тези 24 години повече от 7000 млади инженери получиха своите дипломи. Над 85 процента от нашите студенти са Пловдив, региона и Южен централен район, съобщи в обръщението си директорът на филиала доцент д-р инж. Костадин Илиев. Според него това е показател, че висшето учебно заведение е необходимо за региона.

Едно от условията за икономическото развитие на регионите е те да бъдат достъпни, да имат различни комуникации. Това, което е по-важно, е съдържанието на регионите, заяви от своя страна областният управител инж. Иван Тотев. Като представител на държавата на увери присъстващите, че в негово лице могат да намерят партньор. Инж. Иван Тотев обърна внимание на въпроса как обучението отговаря и се настройва към най-новите световни тенденции и по-конкретно към системите за управление на градовете и как това може да се интегрира в учебните планове. Иван Тотев благодари за поканата и добави, че той един от тези 7000 възпитаници на Техническия университет.

Кръглата маса се проведе в Деня на кариерата, в който се включиха 22 компании. Форумът се провежда за втора поредна година.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
ОУ "Кочо Честеменски" отбелязва 85 години с тържествен концерт в ...
Доц. Стефчо Кемилев бе отличен с "Академичен Ритон" в УХТ-Пловдив...
Триумф на пловдивски таланти в Париж
Тодор Кръстев за Пловдив: Разбрах защо няма друг град в Европа, з...
Променя се начинът, по който ще си поръчваме напитки на големите ...
Автомобилен гигант стартира у нас, Пловдив е сред първите локации...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).