Холандец разиграва съда в Пловдив: Английски или нидерландски?

7946
6

Апелативен съд Пловдив днес трябваше да разгледа постъпилите жалби от Херберт К., холандски гражданин и Даниела Голева, българска гражданка, против взетите от Окръжен съд - Пловдив мерки за неотклонение "задържане под стража" спрямо двете лица. 
На днешното съдебно заседание беше осигурен преводач от английски език, тъй като до момента обвиняемият Херберт е заявявал, че разбира английски и иска да му се превежда от този език. 
В днешното заседание обаче заяви, че желае да му бъде назначен преводач от нидерландски. С оглед гарантиране правото му на защита съдът прие, че следва да му бъде осигурен преводач от нидерландски език за заседанието на 15.12.2016 г.

По отношение на Херберт и Даниела са повдигнати обвинения за това, че на 1.12.2016 г. са държали в съучастие с цел разпространение високорискови наркотични вещества в особено големи размери - престъпление по чл. 354а, ал.2 от НК. Стойността на намерените у тях наркотични вещества възлиза на над 125 000 лева. 



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).