“Градски транспорт” ощетяван с по 100 000 лв месечно от персонала си

2658

Шофьори от "Градски транспорт" започват масово да напускат, след като и този месец не са получили аванс навреме, съобщиха от фирмата. Официално в последните дни 7 души са подали молби за прекратяване на договорите, други десетина също са заплашили, че ще ги последват.

Готов съм да увелича драстично възнагражденията на шофьорите, ако реализират нормални приходи, коментира новият собственик на "Градски транспорт" Ангел Батаклиев. Той обаче посочи, че при проверка миналата седмица само за половин час деветима кондуктори са уличени в препродажба на билети.

В резултат на двудневните масирани проверки дневните приходите са се вдигнали от 6500 лв на 10500 лв. Това означава, че за месец персоналът е ощетявал дружеството с около 100000 лева, пресметна Батаклиев. Той е разпоредил всички кондуктори да минат на трудови договори, за да бъдат мотивирани да работят. Срокът за подаване на заявленията за назначаване изтича утре. Кондукторите в "Градски транспорт", които за пръв път минават на заплати, ще получават минималното за транспортния бранш възнаграждение - между 200 и 240 лв, и процент от продажбата на билети. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Велошествие в Пловдив тръгва по стъпките на легендарното Джиро
Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив
Почти всички градски автобуси в Пловдив са с променени маршрути д...
Десетки затворени улици и булеварди в Пловдив
Гуми пушат в Пловдив: Стартира уникално шоу
Ексхибиционист изплаши жена в автобус в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).