Готов е първият 3D филм за Пловдив, прожектират го на Римския стадион

5442
1

Вече е готов първият 3D филм, представящ Филипопол по време на римския период I - IV век от новата ера. Това каза пред Plovdiv24.bg кметът на Община Пловдив Иван Тотев.

"Имах възможността да гледам част от филма и е невероятен", с възторг обяви градоначалникът.

Лентата е посветена на Римския стадион и представя възстановен модел на съоръжението, както и възстановки на най-популярните игри, провеждани на него. Стадионът е посещаван от най-малко четерима римски императори: Публий Елий Траян Адриан, Марк Аврелий Антонин Август, Елагабал и Марк Юлий Филип.

Очаква се датата на първата прожекцията да е около 3-ти май тази година.

Припомняме, че в момента тече ремонтът на второто ниво на Римския стадион. Там ще бъде разположен и информационен център. За реконструкцията са заделени 500 хил. лв. Предвижда се съоръжението да има 3D киносалон с близо 40 места, където на овален екран ще се прожектират филми за Пловдив.

 

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).